חיתול חד פעמי, ידידותי לסביבה ולתינוק מחומרים טבעיים

חיתולים חד פעמיים או סכנות סמויות?

אחת ההמצאות של המאה העשרים היא החיתול החד פעמי, שהפך את החיים של ההורים היום לקלים לאין שיעור מההורים של פעם. החיתולים החד פעמיים נמכרים היום בכל רשתות פארם והמזון, והם המוצר הנצרך ביותר ע"י ההורה המודרני. האם מישהו העלה על דעתו שמאחורי מוצר תמים כל כך מסתתרים אינטרסים של חברות גדולות שבאים על חשבון בריאות התינוקות?

רוב החיתולים החד פעמיים מכילים רשימה לא קצרה של כימיקלים מסוכנים:

1. נתחיל מזה שהחיתול החד פעמי מורכב מחומר מבוסס נפט – פלסטיק ועיסות נייר, שבדומה לכל מוצרי נייר עברו תהליך הלבנה בכלור. אחד מתוצרי לוואי של כלור הוא חומר כימי דיאוקסין -Dioxin שנפלט בתהליך הייצור וחלקו נשאר בחיתול.
מחקרים הראו קשר בין דיוקסין לדלקת רירית הרחם, לסרטן, להפרעות במערכת הרבייה הגברית והנשית, פגיעה ודיכוי מערכת החיסון.

2. בבדיקה שערכה Greenpeace במאי 2000 נמצא בחיתולי Pampers חומר בשם TBT-Tribulytin . חומר זה הוא בין המסוכנים ביותר שהומצאו אי פעם. חומר זה פוגע במערכת החיסונית ומערכת ההורמונאלית, ואף עלול לגרום לעקרות.

3. החיתולים מכילים מבשמים לא טבעיים וחומרי לחות שגם הם עלולים לגרום לתגובות אלרגיות אצל תינוקות.

מעבר לשלל הסכנות הטמנות בחיתולים החד פעמיים הסטנדרטים, החיתולים החד פעמיים פוגעים קשות בסביבה. חיתול חד פעמי מתכלה לאחר כ – 500 שנה, החיתולים פעמיים מהווים כ - 4 אחוז מהזבל  שזורקת האוכלוסייה המערבית. חיתולים אלו מהווים פגיעה משמעותית בסביבה.

הבחירה שעומדת בפנינו היא בין החיתולים האקולוגיים המבוססים על חומרים טבעיים לבין החיתולים הרגילים שלרוב עשויים מכימיקאלים מבוססי נפט. בניגוד לחיתולים הסטנדרטים, חיתולי לחתל בטבעיות מתכלים ברובם תוך פחות מחצי שנה, בחיתולים נעשה שימוש מינימאלי בחומר ספיגה, החיתולים אינם עוברים הלבנה בכלור אלא בחמצן, ואין בהם שימוש במבשמים ושאר חומרים כימים.
החיתולים האקולוגיים הינם חיתולים חד פעמיים שנותנים אפשרות לשמור על בריאות התינוק, ולתרום לאיכות הסביבה מבלי לוותר על הנוחות ואיכות.

Your Details